“Idziemy do Jezusa”, czyli praktyczna nauka religii

Do niedawna trudno było znaleźć w księgarniach dobrze opracowane książki do nauki religii dla dzieci w wieku szkolnym. Także wśród podręczników kierowanych w stronę młodzieży dało się zauważyć pewną niszę, której nie były w stanie wypełnić nowe, dopiero wchodzące na rynek książkowy wydawnictwa i oficyny. Warto jednak przyjrzeć się niektórym ofertom, ponieważ okazuje się, że w najmniej spodziewanym momencie możemy poczuć się dogłębnie zaskoczeni. Wszechstronne wydawnictwo Jedność podręczniki do religii wydaje już od kilku lat, a każda następująca edycja jest lepsza od poprzedniej pod każdym względem. Przykładem świetnie skomponowanej i zaprojektowanej książki do nauki religii w pierwszych latach szkoły jest publikacja “Idziemy do Jezusa”.

Obcowanie z Bogiem to żaden wstyd

Treść podręcznika dla dzieci w wieku szkolnym “Idziemy do Jezusa” to nie tylko praca księży i wykwalifikowanych katechetów. To zdecydowanie coś więcej, ponieważ w przygotowywaniu tych treści brali udział również psychologowie oraz etycy. W ten sposób powstała cała seria książek do katechezy dla różnych grup wiekowych:

• 5 – 7 lat
  • 8 – 10 lat
  • 11 – 13 lat
  • 13 – 15 lat
  • 16 – 19 lat.

Warto zauważyć, że do licznych podręczników dołączone są także materiały dodatkowe, z pewnością wpływające na podniesienie atrakcyjności publikacji w oczach dzieci. Do podręczników oraz materiałów uzupełniających dołącza się płyty kompaktowe z pieśniami religijnymi, aby dzieci od najmłodszych lat mogli wielbić Pana Boga swoim śpiewem. Wszystkim przygotowującym się do sakramentu bierzmowania polecamy książki opracowane zwłaszcza pod kątem dojrzewania do chrześcijaństwa w pełnym tego słowa znaczeniu. Pozwalają one nieco zagubionym, młodym ludziom odnaleźć właściwe tory życiowej drogi, pomagają uniknąć tragedii oraz zaniku najważniejszych wartości już na samym starcie dorosłego życia. Religia to nie obcowanie z tajemnicą, to ciągłe jej rozwiązywanie i wgłębianie się w nią.

Lepszych podręczników do nauki religii nigdzie nie znajdziecie

Seria podręczników “Idziemy do Jezusa” znalazła uznanie w oczach wielu przedstawicieli władz kościelnych w Polsce, co wydawnictwo Jedność napawa niekłamaną dumą. W tej chwili Ministerstwo Edukacji określa podręczniki wydawnictwa Jedność jako najlepsze rozwiązanie do nauki religii dla dzieci w każdym wieku. Wydawnictwo stara się każdego roku wydawać bogatsze i uzupełnione w materiały dodatkowe książki. Podnosi się dzięki temu jakość materiału dydaktycznego, a konkurencyjne wydawnictwa mają jeszcze wyżej podniesioną poprzeczkę.

Szkoła - zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com
Author Image