Jak pozwolić dziecku na swobodną naukę religii?

Na rynku podręczników znajduje się dużo propozycji książek do nauki religii. Czy oby na pewno wszystkie zasługują na to, by być wykorzystywanymi na katechezach w szkołach podstawowych, średnich oraz przedszkolach? Sytuacja jest dość dyskusyjna, ponieważ wielu rodziców skarży się, że współczesne podręczniki do nauki religii są zacofane i bardzo schematyczne. My na szczęście wiemy, że prawda jest trochę inna. Wystarczy przyjrzeć się uważnie, np. wydawnictwo Jedność podręczniki do religii od TaniaKsiazka opracowuje w niezwykle merytoryczny i nowoczesny sposób – spójrzcie na “Idziemy do Jezusa”. W książce do nauki religii można znaleźć naprawdę wiele informacji poszerzających wiedzę naszego dziecka, nie tylko puste hasła, do których trudno znaleźć odniesienia w praktyce.

Wydawnictwo Jedność i podręczniki do religii

Książki do katechezy wydawnictwa Jedność mają wiele zalet, wystarczy wymienić przynajmniej kilka:

• lekkość języka dostosowana do danej grupy wiekowej
  • informacje przekazywane w interesujący sposób
  • wiele odniesień historycznych i kulturoznawczych
  • bogata baza grafik oraz fotografii
  • cytaty i treści pozyskane od największych autorytetów z dziedziny religii oraz etyki
  • pomysłowość na prowadzenie niebanalnej katechezy
  • porównania i analizy współczesnych czasów w stosunku do tego, co było kiedyś.

Kup podręczniki do religii oraz materiały pomocnicze

Zawsze w sytuacji, gdy zbliża się uroczystość komunijna lub bierzmowanie, wszyscy rodzice popadają w popłoch, czy dziecko oby na pewno zda wszystkie niezbędne egzaminy przed księdzem. Są to dla wielu rodzin sytuacje dosyć stresujące. Receptą jest nie tylko czysta religijność, ale również umiejętne korzystanie z materiałów o podłożu religijnym. Z podręcznikami wydawnictwa Jedność młody człowiek świetnie przygotuje się do sakramentu bierzmowania, a dziecko czekające na uroczystość pierwszej komunii odkryje wreszcie najważniejszą tajemnicę wiary. Książki wydawnictwa Jedność uczą empatii oraz zrozumienia drugiego człowieka. Dzieci zyskują wiele na swojej otwartości i naturalnej miłości do bliźniego.

Cudownie jest wierzyć w Pana!

Z podręczników religijnych wydawnictwa Jedność korzystać można już od pierwszych dni spędzonych w przedszkolu, poprzez szkołę podstawową oraz średnią. Osiągnąwszy pełnoletniość, młody człowiek ma dzięki temu zbudowane solidne fundamenty moralności i doskonale wie, jak odnajdować się w dorosłym, pełnym pułapek życiu. Podręczniki mogą wędrować z rąk do rąk, z pokolenia na pokolenie. To świadczy o ich największej zalecie – uniwersalności.

Szkoła - prostooleh - pl.freepik.com
Author Image